Kininis ligustras (Ligustrum sinensis)

Atskirų rūšių auginimo ypatumai.
Post Reply
Milda
Posts: 18
Joined: 2016 Apr 29, 16:18

Re: Kininis ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Milda »

Po persodinimo mano mažasis bonsas buvo numetęs visus lapus ir atrodė, kad nebesiruošia jų auginti, tačiau pagaliau atgijo :) Radau tokią informaciją, kad tokios (įšaknydintos) šakelės labai jautrios drėgmės stygiui. Tad pripyliau jam vandens negailėdama, ir laisčiau kasdien taip, kad žemė būtų šlapia šlapia ir štai rezultatas po maždaug savaitės :)
20160531_195207.jpg
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininis ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Kėnis »

Matyt jam tų senų lapų nebereikia arba juose esančios medžiagos buvo panaudotos naujų šaknų auginimui. Dabar belieka laukti, kol naujai sužels taip, kad bus iš ko suformuot vainiko pradmenis.
Mantasas22
Posts: 9
Joined: 2016 Aug 18, 16:37

Re: Kininis ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Mantasas22 »

Sveiki. Pradėjau domėtis bonsais ir prieš 2 savaites nusipirkau ligustrą.
1.jpg
Iškilo keli klausimai:
1. Ar skystų trąšų tirpalą galima laikyti savaitę (nesulaistyti per vieną kartą, o per du ar tris)?
2. Susidarė toks įspūdis, kad bonsas pasodintas į 100% durpes. Ar būtų galima ligustrą persodinti rudenį, ar geriau palaukti pavasario?
3. Matosi, kad kai kurie nauji lapeliai auga netaisyklingos formos. Kas tai įtakoja?
2.jpg
Ligustras stovi ant stalo, prieš pietinį langą. Po bonsu padėjau padėklą su sušlapintomis drenažo granulėmis, kad padrėkintų orą aplink bonsą. Lapelius purškiu kasdien (po 2 paspaudimus ryte). Laistau maždaug kas 2-3 dienas lietaus vandeniu. Tręšiu skystomis compo trąšomis.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininis ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Kėnis »

Forumo taisyklės,viewtopic.php?f=3&t=3 pastraipa "Struktūra", paskutinis sakinys:
Paveikslėliai turi būti prikabinami prie forumo žinutės, nesinaudojant išorinių galerijų pagalba.
Todėl tų paveikslėlių ir nesimato. Rašant žinutę, apačioje yra galimybė "Prikabinti failai". Susigaudyt visai nesunku, tiesiog failas iš kompiuterio pele pertempiamas ant žinutės rašymo lauko.

Atsakymai į klausimus:
1. Jei tirpalas mineralinis, dažniausiai (bet ne visada) niekas nenutinka ir ilgiau nei savaitę, kol jis nepradeda žaliuot. Tai reiškia, kad veisiasi dumbliai. O jie pirmiausia išnaudoja azotą, taigi, keičiasi tirpalo sudėtis. Bet jei tirpale yra organikos, jis gali sugesti greičiau, nes organikoj gerokai sparčiau vystosi bakterijos. Kol tirpalas koncentruotas, maisto medžiagų koncentracija yra per didelė bakterijoms veistis, kai jį praskiedžiam, terpė pasidaro tinkama. Tas vėl gi veda prie to, kad pasikeičia tirpalo sudėtis ir savybės.

2. Geriau pavasarį. Kam ta papildoma rizika prieš šildymo sezoną.

3. Dėl lapelių, manau, kad tai dėl stresinių parduotuvės sąlygų (sausas oras, šviesos trūkumas, skersvėjis, šilto oro srovės ir pan.) ar maisto medžiagų trūkumo. Gerai prižiūrimas medis išleis sekančius lapus normalius. Kai kur net ir matosi, kad vos pradėję augti jaunesni yra be deformacijų.
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Re: Kininis ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by MindaugasMc »

Labas, nors mano patirtis nėra didelė, bet aš Ligustrą persodinčiau dabar nieko nelaukęs. Perskaityk visą temą, ten rasi kas buvo kai aš nepersodinau jo... na nebent taip atsitiko dėl netinkamos priežiūros. Nors dabar atrodo prižiūriu taip pat kaip ir ankščiau tik substratas kitas ir tokių nudžiuvimų, kurie buvo pirktiniame substrate aš nebeturiu. Iki šildymo sezono dar laiko manau yra nemažai, šaknys mano galva ligustras augina greitai... Bet čia jau spręsti tau :) Parašyk kaip seksis auginti.

P.S ką tik pažiūrėjau, kad savo ligustrą pirmą kartą persodinau vasario mėn. Buvo pasirinkimas arba persodinti arba toliau žiūrėti kaip nyksta. Na ir ką.. gyvenam sėkmingai iki dabar :)
Mantasas22
Posts: 9
Joined: 2016 Aug 18, 16:37

Re: Kininis ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Mantasas22 »

Ačiū už patarimą, tačiau dabar būtinybės persodinti medelio kaip ir nėra. Ligustras gražiai auga, leidžia naujas šakas, tik kartais prisibijau jį perlaistyti, kad neužmirktų šaknys. Tai pirmasis mano bonsai medelis ir labai bijau, kad neteisingai persodinsiu ir jis nudžius. Gal geriau palauksiu, kol jis peržiemos, o tada drąsiai persodinsiu.
Dar norėjau paklausti, ką reiškia jei keli naujai išleisti lapeliai riečiasi į apačią ir į vidų? Vandens trūkumas?
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Re: Kininis ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by MindaugasMc »

Kai parsinešiau į namus savo medį tai jis irgi sėkmingai leido naujas šakeles ir lapelius, praėjo kiek laiko ir prasidėjo... na bet tau aišku gal taip nebus. Perlaistyti ir aš visada bijojau, kai persodinau į akadamos mišinį, ta baimė stipriai sumažėjo.
Mantasas22
Posts: 9
Joined: 2016 Aug 18, 16:37

Re: Kininis ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Mantasas22 »

Sveiki dar kartą. Pagalvojau, kad geriau persodinsiu, kad būtų ramu žiemą ir nebijočiau perlaistyti. Šiek tiek nuotraukų:
DSC_0016.NEF.jpg
(Tos baltos šaknelės augalo, augančio šalia bonso)
DSC_0021.NEF.jpg
Naudojau paties maišytą substratą iš Akadamos, biohumuso ir durpių (10:2:3)
Po persodinimo gausiai paliejau. Štai kaip bonsas atrodo dabar:
DSC_0037.NEF.jpg
Ar gerai sutvarkiau šaknis? Koks bendras vaizdas?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininis ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Kėnis »

Jei jau šaknys apgenėtos, tai nieko nebepakeisi - kaip yra taip turės būt gerai. Aš gal būčiau labiau link kamieno išvalęs nuo seno substrato, bet jo likučiai neturėtų būti medžiui kliūtis tolia vystytis. O va kam palikta neužžerta viena šaknis priekyje, tai nelabai suprantu? Nei estetikos nuo jos, nei papildomo grožio. O ir naudos mažai - ji džius kambaryje įsijungus šildymui ir druskės.

Kažkaip keistai tvirtinimo vielos pririštos. Negalima buvo jų geriau paslėpt? Bet dabar irgi jau "šaukštai po pietų", nes jas betvarkant tik veltui medį klibinsi.

Dar man neaišku, kam ta šoninė šaka prie stiebo pririšta? Ar planuojama stiebą ateity nupjaut ir vietoj jo palikt tą šaką? Nes taip augdama ji tik vaizdą darko.

Medis atrodo ganėtinai sveikas ir stiprus, tikėkimės šį rudeninį išbandymą atlaikys. Būtų augęs ir nepersodintas, nes pirmoje nuotraukoje matosi, kad durpiniam substrate yra smėlio (tai man pasirodė kaip pažangi naujiena komerciniuose bonsuose - negi pradėjo augintojai galvot ir puresnį substratą maišyt?)
Mantasas22
Posts: 9
Joined: 2016 Aug 18, 16:37

Re: Kininis ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Mantasas22 »

Ačiū už nuomonę. Šį bonsą įsigijau neseniai ir dar neformavau, tik nukirpau įaugusias vielas. Ta šoninė šaka yra aukščiausia gyva šaka ir iš jos yra suformuota viršūnė, aukščiau medis šakų neleidžia. Ką tada man reikėtų su ja daryti?
Mantasas22
Posts: 9
Joined: 2016 Aug 18, 16:37

Re: Kininis ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Mantasas22 »

Sveiki. Po persodinimo praėjo maždaug 2 savaitės. Pastebėjau, kad medelis po truputį ėmė mesti senus lapus (maždaug po lapelį kas 2 dienas). Dar pastebėjau, kad jauni lapeliai susilankstę, kai kurie - matiniai, o ne blizgūs. Ar tai vyksta, nes netaip persodinau, o gal kažko trūksta? Purškiu dažnai, medelis apsaugotas nuo tiesioginių saulės spindulių. Ką reikėtų daryti?
bon.png
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininis ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Kėnis »

Jei jis po persodinimo saugomas nuo tiesioginių saulės spindulių (tas gerai), tai natūralu, kad dėl šviesos stygiaus lapeliai šviesesni. Tas pats ir su banguotais lapais. Daugeliu atveju, jei lapo lakštas "neįsitenka į rėmus" (banguojasi), tai yra dviejų veiksnių priežastis: per mažai šviesos+per daug azoto. Viskas čia išsilygins, kai augalas prigis ir gaus normalią šviesos porciją. Man atrodo (jei žiūrėt pagal žinučių datą), kad praėjo tik savaitė. Taigi, savaitėlę palaikyk dar tausojančiu režimu. Jei lapai ir toliau neglebs, bandyk statyt kuo šviesiau. ir visos lapų spalvos susitvarkys (na, išaugę gali ir nepasikeisti, bet nauji turėtų pradėt augt normalūs).

O dėl viršūninės šakos, tai nuotraukose nelabai išeina suprast, kad virš jos kamienas nebegyvas. Bet visais atvejais, ją gal reiktų ne rišk stačioje pozicijoje, o suformuot kaip reikiant iš karto. Nes į viršų nukreipta šaka greit ims dominuoti ir storėti, bus sunku ją kaip nors išvingiuot.
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Re: Kininis ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by MindaugasMc »

Labas. Šį pavasarį persodinau savo suvieluotą ligustrą. Ir augti šiemet jam sekasi labai sunkiai. Net nežinau priežasčių. Prižiūriu kaip visada: laistau, tręšiu. Auga balkone. Naujų ūglių išleido labai mažai (lyginant su praeitais metais). Vienas kitas lapelis nugelsta (ko nebūdavo anksčiau), nemažai lapelių nurudavusiais kraštais (lyg ir neperlaistau). Ir dar vienas (gal būt esminis) pastebėjimas: lapų apačioje yra skaidraus lipšnaus skysčio (maži lašeliai). lašelių ant lapų tik po keletą, ne ant visų. Kas tai gali būti?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininis ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Kėnis »

Ir nėra jokių gyvų apatinėje lapo dalyje? Tokių šviesių, mikro, palei lapo gyslas susitelkiusių?
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Re: Kininis ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by MindaugasMc »

Na dar kartą apžiūrėjau ir tikrai nieko nesimato gyvo. Kažkur skaičiau, kad taip augalas save „vėsina“ (na su tais mažais lašeliais), bet kodėl jie lipšnūs man keista.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Kininis ligustras (Ligustrum sinensis)

Post by Kėnis »

Jau tikrai ligustras cukraus sirupu savęs nevėsina. Stipriai nupurkšk vandeniu, kad nusiplautų ir žiūrėk, ar atsiranda vėl.
(Vakarykštis lietus, koks jis čia buvo prie Vilniaus, būtų labai gerai viską nuplovęs)
Post Reply