Tiesinis šlifuoklis

Antžeminės dalies formavimas: genėjimas, žaizdų tvarkymas, vielavimas ir pan.
Post Reply
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Tiesinis šlifuoklis

Post by Skirpstas »

Mėginu pradžioje išsirinkti tinkmiausią tiesinį šlifuoklį, tačiau kuo daugiau internete žiūriu tuo labiau "tankesnis miškas" gaunasi.
Kiek esu matęs internetiniuose filmukuose dauguma naudoja tiesinius šlifuoklius be jokių prailginimo žarnų. Žinoma, kad daug kas priklauso nuo frezavimo galvutės, tačiau ir pačio tiesinio šlifuoklio galingumas turi įtakos, o kuo galingesnis, tuo brangesnis, tad koks galingumas (W) yra optimaliausias? Nesinori, kad būtų kaip su pigiausiais tiesinias šlifuokliais, kad tik stipriau pamėgini paspausti, tai tuo labiau jį sulėtini...
Kokių patarimų bus?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Kėnis »

Rankose esu turėjęs:
Hobby Drill 22 W - vaikų žaizlas, kuris jau ir perdegė, nebent patiems paskutiniams štrichams
Klauss - 135 W - nepatogus, bet nebrangus
Skil - 125 W - patogesnis, yra "dantisto prailginimas"
Dremel - 175 W, bet tik paturėjau, dar nieko nedariau, yra "dantisto prailginimas". Ir jis rankoje sėdi maloniausiai.
Ir tikrai - labai daug ką įtakoja frezos.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Skirpstas »

Man kažkiek knieti pačiupinėti ir tuos brangesnius modelius iš: Bosch, Hitachi, Mateba ar pan. kur minimum 250 W galia.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Kėnis »

Aha, norisi. Man irgi kartais daug ko norisi. Bet pasvarstai, įvertini - ir jau norisi mažiau :) Bet čia gal tas pats efektas kaip ir su įrankiais. Kai pradedi, medžių nedaug, tai tinka ir visokie pakaitiniai variantai. Po to tinka ekonominės klasės kinietiški. O po kurio laiko suvoki, kad su kokybiškesniais geriau gaunasi. Nežinau, turbūt ne taupumas tai lemia. Ir gana nepigius elitinius įrankius renkiesi nešvaistydamas pinigų, tiesiog turbūt pakyla reikalavimų kartelė, o su ja ir nusiteikimas, kiek gali tam skirt lėšų.

Beje, youtube vaizdo įrašuose būtent "Dremel" prekinį ženklą turbūt mačiau dažniausiai.

Na, Skirpstai, dar koks nepilnas mėnesiukas ir pradėsim klevų žaizdų tvarkymą. Tai bus tų pasibandymų ;)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Skirpstas »

O paaiškinkit man nesusipratėliui kas nors kokiu principu veikia pniaumatiniai tiesiniai šlifuokliai? Nes kiek suprantu tai turėtų būti kažkokia sistema su suslėgtų dujų balionais...

Youtube vaizdo įrašuose neatkreipiau dėmesio į naudojamų tiesinių šlifuoklių firmos pavadinimus...
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Kaštonas »

Bent jau aš peumatinį tiesinį šlifuoklį taip pat įsivaizduojų, kaip naudojantį suslėgto oro balioną. Tiesiog išleidžiamas suspaustas oras suka tiesinį šlifuoklį ir tiek. Kai kitiems, pavyzdžiui elektiniams reikalingas elektros lizdas, o štai pneumatinį galima nešiotis visur. Problema - oro balionas. Jo bet kur nepapildysi, o ir baigiasi jie ganėtinai greitai.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Kėnis »

Šiandien teko apsilankyt Vilniaus Ermitaže ir pasidairyt šlifuokliams frezų. Pasirinkimas skurdus: arba drambliams manikiūrą daryt, arba skruzdėlėms už ausies pakasyt. O tinkamų tarpinių gabaritų nė kvapo.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Skirpstas »

Tokiu atveju ar tikrai neverta pamėginti pasieiškoti ko per svečių šalių elektronine prekyba užsiimančius tinklapius ir parsisiųsti tinkamą frezą?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Kėnis »

Žiūrėjau bonsaifocus.com - kainos nepriimtinos. Iš tos elektroninės parduotuvės apsimoka siųstis įrankius, vielas, tepalus. Bet bonsai medeliai, vazonai ir frezos - kosminėmis kainomis. Na, vazonai, suprantama - rankų darbas, bonsai medeliai - meno kūrinys. Bet frezos...
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Skirpstas »

Tačiau niekur Lietuvoje neteko matyti kai kurių tiesinio šlifuoklio frezų, tokių kaip bonsaifocus.com siūlo, o ir nemažoje dalyje YouTube filmukuose, kuriuose darbuojamasi tiesiniu šlifuokliu kaip tik naudojama tokia frezavimo galvutė.
Turiu galvoje šią
image_680_carving-tool.jpg
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Kėnis »

Taip, tokių ir aš mūsų prekyboje nemačiau.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Skirpstas »

Man tai įdomu kuo ta galvutė tokia ypatinga, kad kaina tokia, kad vos ne tiesinį šlifuoklį kainuoja.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Kėnis »

Apart metalo tvirtumą, kitų priežasčių kainos dydžiui nematau :)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Skirpstas »

Netgi deimantiniai grąžtai tiek nekainuoja.
Kaip jūsų akimis toks ?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Kėnis »

Jie per smulkūs medžiui. Tai - stiklui, metalui skirtas rinkinukas.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Skirpstas »

O ar tiktų?
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Kaštonas »

Anksčiau su dideliais medžiais susidurti neteko, todėl tas tiesinis šlifuoklis man labai dažnai atrodydavo kaip ir nebūtinas, bet šiandien po apsilankymo pas Kėnį supratau, kad toks daiktas daugeliu atveju yra būtinas. Seni klevai turi daugybę žaizdų kurias reikia tinkamai išvalyti, o paprastų gaubtinių žirklių pagalba to padaryti nepavyktų niekaip. ;)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Kėnis »

Gal seni apleisti ir laiku nesutvarkyti medžiai su tiesiniu geriausiai sutvarkomi. Jei kruopščiai rūpinies augintiniu, žaizdoms tiesinio nereikia. Tada jis reikalingas tik negyvos medienos tvarkymui.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Tiesinis šlifuoklis

Post by Kaštonas »

Na taip, šiuo atveju Kėniui galiu visiškai pritarti. Nuo pat pradžių tinkamai prižiūrimas medelis tikrai nereikalautų tiesinio flišuoklio darbo, nes žaizdos ir taip būtų puikiai sutvarkytos išgaubtų žnyplių pagalba.
Post Reply