Yamadori 2015

Post Reply
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Yamadori 2015

Post by Kėnis »

Skirpstas wrote:...žmonės yamadori važiuoja ieškoti net ir apie 1500 km...
Va šitas šį pavasarį sužinotas entuziazmo pasireiškimo pavyzdys mane taip užkabino, kad... :)

Na, daugiau siūlymų teminiams medžiams bus, ar jau galima bandyt apibendrinti?
User avatar
BonsaiSodas
Posts: 136
Joined: 2013 Apr 01, 18:37

Re: Yamadori 2015

Post by BonsaiSodas »

Manau, kad apibendrinkime, nes 4 siūlymai jau buvo, daugiau kažin ar išspausim ką nors :)
Kaip suprantu pasirinkimai yra:
- Pušys
-Maumedžiai (prekybos aikštelėse arba už 1500 km :)
-Obelys
ir dar jaučiu, kad kažką praleidau :)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Yamadori 2015

Post by Skirpstas »

Paskutinis punktas būtų - medžiai "iš eigos", t.y. neteminiai medžiai, kurie atsitiktinai užkliūtų kaip tinkamas yamadori. :)
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Yamadori 2015

Post by Kaštonas »

Šiaip ar taip ieškant teminių medžių visada pasitaiko ir koks nors ne į temą. Ieškom visi kadagių, o kažkas parsiveža kokį ąžuolą. Jei ieškom skroblų, tai kažkas parsiveža eglę, ar tą patį ąžuolą. Šituo apsiriboti mums nereiktų, nes nežinia ką miškuose vaikšiodami galime atrasti. O šiaip aš už pušis, zyboldo abelis ir maumedžius. Man praverstu ir koks vienas kadagys, bet tų turbūt pavyks atrasti pušų beieškant.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Yamadori 2015

Post by Kėnis »

Teminis medis ir pasirenkamas būtent todėl, kad vykstama į vietas, kur jų yra daug. Tada galima ir parungtyniauti, kuriam pasiseks ką geresnio atrasti. O "atsitiktinukų" visada pasitaiko. Kol kas kaip prie teminių esu tik ties pušimis apsistojęs, bet, žinoma, ateis pavasaris ir orientuosimės pagal aplinkybes.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Yamadori 2015

Post by Skirpstas »

Na, o kokiase vietose manot tinkamiausia būtų organizuoti pušų yamadori paeišką? Aukštapelkėje tai vos ne kiekvieną norėtumėme išsikasti kaip tinkamą, tačiau išgyvenimas tokių pušų lygus absoliučiam nuliui. Kirtavietėse neypatingai ką rastumėm.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Yamadori 2015

Post by Kėnis »

BonsaiSodas wrote:Manau, kad apibendrinkime...
...ir dar jaučiu, kad kažką praleidau :)
Kaštonas wrote:...Skroblai (nes jų niekada negana). ;)
Reik suprast, kad skroblais jau apsirūpinot :) Gerai, tada lengvai galima priimt mano siūlymą jais domėtis rečiau.

Dėl pušų - jokių problemų. Kirtaviečių ir pamiškių griovių labai daug mūsų krašte.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Yamadori 2015

Post by Kaštonas »

Skorblų tai tikrai niekada negana. Tarkim, kad jūs kiekvienas jau turit po 3 ar 5. Atrodo, kad jau vietos kur juos laikyti nebėra, bet išvažiavę į yamadori paieškas vis tiek jaunatviškai kokį nusižiūrėtumėte ir parsitemptumėte namo krykštaudami kaip vaikai..... Patikėkit, žinau ką sakau ir jau dabar save įsivaizduoju tokioje situacijoje. Jei medelis kažkuo išskirtinis (suformuota laja, kamienas, nebaris), tai mums tikrai kils noras jį parsitempti ir nesvarbu kiek ten tos rūšies medelių turėtumėme.

Dėl to siūlyčiau kitą pavasarį sumažinti tų pačių skroblų paieškas ir pereiti prie pušų, nes šių mūsų kompanijos kolekcijose tikrai trūksta. Na o jei jau kils kam labai didelis poreikis skroblams - tebūnie. Kasim ir tempsim namo juos, nes jų tikrai niekada negana. ;)
Ina
Posts: 7
Joined: 2014 Oct 03, 15:21

Re: Yamadori 2015

Post by Ina »

Sveiki, aš gal ir naujokė, bet kas liečia maumedžius jų galima įsigyti miškų urėdijose, o po to juos pasiauginti iki norimo rezultato. Taip užsiauginau jau ne vieną.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Yamadori 2015

Post by Skirpstas »

Sveika prisijungusi Ina. Tai kaip tik aš tokią mintį ir mėginau įpiršti: maumedžio medelis iš medelyno, bet čia verda azartiška maumedžio savaiminukų "medžioklė" :)
User avatar
BonsaiSodas
Posts: 136
Joined: 2013 Apr 01, 18:37

Re: Yamadori 2015

Post by BonsaiSodas »

Medelynai - stotelė, kurioje visada gali pailsėti :)
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Yamadori 2015

Post by Kaštonas »

Ina, rašei, kad tokiu būdu užsiauginai jau ne vieną. Gal norėtum įkelti kokią nuotrauką ar mažą istoriją apie savo užsiaugintus medžius? Tik apie maumedžius kalbėkime . ;)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Yamadori 2015

Post by Kėnis »

Kaip kartais reikia prisitaikyti prie orų permainų. Planavau šiandien apžiūrėti artimiausius savo yamadori darželius. Gal kokį medį papildomai užstebėsiu, na ir tiesiog pasižiūrėt kaip jie laikosi bei gryname ore kelias valandas po mišką pasivaikščiot. Dar knieti ir išbandyt. Bet išėjau ryte į lauką ir supratau, kad prie šalčio dar reikia adaptuotis, nors tik -8C, bet kažkaip visai į mišką nebesinoti :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Yamadori 2015

Post by Kėnis »

Vis tik "gamtos šauksmas" nugalėjo - po pietų, kiek sušilus orui aplėkiau savo darželius. Ir nesigailiu - atradau ir keletą perspektyvių pušinėlių.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Yamadori 2015

Post by Kaštonas »

Kažkodėl manau, kad 2015 m. anksčiau ar vėliau paskelbsime pušų metais. Reikia juk ir į šiuos medžius investuoti. ;)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Yamadori 2015

Post by Skirpstas »

Kalba iš :
Kėnis wrote:Čia lyg ir prisideda dar viena rūšis į yamadori 2015? Ar susitvarkysim su tokia jų gausa per visais atvejais "per trumpą" pavasarį? ;)
Bet aš už :)
Kaštonas wrote:Šiaip siūlyčiau šio medžio tikrai į yamadori paieškas netraukti. Manau, kad geriau būtų vasaros metu nuvažiavus apsižvalgyti ir jų pasiruošti kitam pavasariui. Medis nėra labai tinkamas bonsai auginimui, todėl didžiausią dėmesį gerai būtų skirti kiek lengviau suvaldomoms ir auginamoms rūšims.
Manau, kad tikrai per daug ne reikia apsižioti su tomis yamadori paieškomis ir apsiriboti pora medžių rūšių, nes po to nespėjant vėl užvirs pykčiai ar nepasitenkinimai. :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Yamadori 2015

Post by Kėnis »

Kiek ne į temą, bet naujos temos tam skirti neverta. Yra metas yamadorius rinkti, yra metas susitvarkyti su neprigijusiais. Per šias šventes kelias dienas pas mane kūrenosi yamadori aukuras ir nenorėjusių prigyti medžių.
yamadori aukuras.jpg
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Yamadori 2015

Post by Kaštonas »

Taip ar taip tektų malkas parsivežt. Bent jau galime džiaugtis, kad vis tiek veltui nenueina. O aš savo mirusį ąžuolą taip pat turbūt šašlykams sunaudosiu... Be to, kadagiai man atrodo gan neblogai kvepia?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Yamadori 2015

Post by Kėnis »

Na, nuo liūdnų faktų vėl gražinu tema prie teminio medžio. Nes pastebėjau polinkį rūšių temose vis agituot ant naujų medžių rūšių yamadoriams. Tai grįžkim į realybę - kiek gi trunka mūsų pavasaris. Turint minty, kad kiekvienas gal pasilakstys po savo medžioklės plotelius (tokius tikria patarčiau kiekvienam turėt), tai dar ir grupiniai susibūrimai, Sokan klubo yamadoriai. Gerai, jei pavasaris bus kaip šiemet, t.y. faktiškai prasidedantis nuo vasario 28 dienos, o jei ne? Jei kaip pernai, kai balandžio antrą dar sukasiau už save didesnes pusnis ant kiemo. Tada belieka keli savaitgaliai. Na, dar pavasariui įsibėgėjus, galima nedidelius ekspres-žygius ir darbo dieną suorganizuot. O teminiai medžiai neretai auga skirtingose vietose. Kiek tokių vietų galima per dieną apibėgti? Taigi, Skirpstas teisus - apetitą reikia mažinti. Kažkas su išsikasimu pavasarį, o kažkas vasarą su pasiruošimu kitiems metams.

Taigi, grįžtu prie teminių rūšių, kurioms šiemet ir turėtų būti skirtas pagrindinis dėmesys:
Pušys (ir kadagiai - jie auga dažniausiai kartu)
Maumedžiai
Zyboldo obelys (ir gudobelės)
Raudonieji ąžuolai

Ir sudėliojau eiliškumo tvarka, nes pušis, kadagius reikia pirmoj eilėj aplėkti, o ąžuolai sprogsta vėlai, juos galima pasilikti desertui.

Dėl kitų rūšių, kurias galima įsigyti augalų prekybos aikštelėse - su jomis skubos nėra, Galima ir vasarą įsigyti, ir spėti atlikti pradinį formavimą dar tais pačiais metais. Čia kalba eina apie mažalapes liepas ir tokius augalus, kurie pas mus gali augti, bet savaiminių miškų nėra.

Na, o vasaros pasiruošimo kitiems metams darbams turbūt šaltalankius jau galima įrašyti :)
Post Reply