Pasiūlymai, pastebėjimai, klaidos...

Forumą skaityti ir jame diskutuoti gali tik užsiregistravę ir prisijungę dalyviai. Prieš registruojantis, prašome įdėmiai perskaityti FORUMO TAISYKLES
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Forumas - pasiūlymai, pastebėjimai, klaidos

Post by Kėnis »

Gal ir ne bloga mintis. Bet tikiuosi, kad apie savo medžius kalbėsit atitinkamose temose, o ne bet kur. Ir nereikės periodiškai permetinėt pranešimų.

Dar yra kitas pasvarstymas: giraitė tai bonsų, ar neatsiras po to "Sodai ir parkai", tada "Vaismedžių sodai", o gal ir "Uogynai", po to - "Gėlių darželiai", ir pan? ;)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Podokarpas - Podocarpus

Post by Kėnis »

Aurelija wrote:Sveiki,
Na manau ,kad prisidirbau su podokarpu :(((
Per velykas gavau dovanu bonsai medeli (Tai mano pirmas medelis) ,prie kurio nei pavadinimo nei aprasymo nebuvo, pirko mano draugas geliu parduotuvej, jam pasake tik laistyti ir formuoti kaip nori. Na as ir nesukau labai galvos del to. Paskaitinejau truputi apie bonsus ir susimasciau o kas cia per rusis jo. Nuejau su foto i geliu parduotuve sako kadagys ir nieko konkretaus kaip kas, hm galvojau kad nepanasu i kadagi, pagal nuotraukas internete atradau,kad tai podokarpas ir arba as nemoku ieskoti,bet jokios normalios informacijos neradau kaip ji auginti ( jusu foruma tik dabar atradau). Na ir as toliau sekmingai ji tik laistau ir tiek, kol jis man visai pradejo mesti lapus, dziuna, ir nebezinau ka daryti!!!! HELP!!!!!
Mano klaida baisi,kad as iskart nepersodinau ,kaip dabar suprasciau, ir zinoma kad susizgribau tik kai jau blogai pasidare .
Vazonas pats kazkoks didelis, sako kad toks turi buti,bet kazkaip keista man ,kiek matau bonsai visi mazuciuose buna. Na zodziu visiska neviltis,nes tikrai gaila ji butu ismesti :((( Pasidalinkit savo patirtimis pradinukei. Ar dar galima ji isgelbeti?
Manau, kad prisidirbot nepaskaičius forumo taisyklių. Juk "bonsai kultūra" - ne šiaip dviejų žodžių derinys. Ten yra žodis "kultūra", o ne "drapalionės" :) Pirmiausia reiktų išmokti skaityti tai, kas jau parašyta. Tada nepakenktų išmokt rašyt. O tada gal jau ir augalus augint pradėt galima būtų.

Nežinau, tiesą sakant, koks mėnulis čia veikia, bet visą vasarą viena dalis užsuka ko ne kasdien pasižiūrėt pro rakto skylutę, kas čia vyksta, su kitais kol išmokstam rašyt užsiimam įvairiais kovos menais. Normalus pokalbis turbūt jau įrašytinas į Raudonąją knygą kaip nykstantis.

Na, jei forumo nereikia kaip vietos, kur galima išsiaiškint rūpimus klausimus ar pasidalint patirtimi, tai jį lengvai galima ir uždaryt - problemų dėl to nebus :)
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Re: Podokarpas - Podocarpus

Post by MindaugasMc »

Taip rašyti reikia tvarkingai, taisyklingai, bet taip kovodami manau jau jį uždarėte :) anksčiau būdavo labai daug diskusijų ir tikrai įdomių, dabar į savaitę gal atsiranda naujas postas. Būtų smagiau skaityti daugiau temų apie žmonių įsigytus augalus, matyti pavyzdžių ir panašių dalykų. Dabar daug panašiau į lietuvių kalbos pamokas internetu.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Podokarpas - Podocarpus

Post by Kėnis »

Na va, Mindaugai, ir išeina visai normaliai tvarkingą postą parašyt, tiesa? Ir visai nesunku ;)

Jei kam nors nepatinka taisyklės, tai pasikartosiu: Google paieškos duomenimis Lietuvoje yra virš 10 000 forumų - tikrai yra iš ko pasirinkti :) Pridėkim prie to dar slaptas ir viešas FB grupes, skype kanalus, etc...

Bet ne lietuvių kalbos gramatika čia kalta... gal daugiau noras pasimaivyt, pasierzint, pademonstruot savo "kietumą" ar bukumą, gal dar kokios priežastys... Koks skirtumas - medžiai nuo to neaugs geriau nė vienam mandruoliui, greičiau atvirkščiai :D

Ir visai nesvarbu, daug čia diskusijų, ar visiška tyla. Forumas reikalingas tam, kad medžius auginti (ir formuoti!) lengviau sektųsi, bet ne atvirkščiai (juk neauginam bonsų todėl, kad galėtumėm bendrauti forume ar šiaip bendrauti, tiesa? :)
Aurelija
Posts: 6
Joined: 2015 Sep 02, 16:53

Re: Pasiūlymai, pastebėjimai, klaidos...

Post by Aurelija »

Laba diena,
Na atsiprašau,kad taip padrikai viską surašiau ir kad taisyklių nepaskaičiau :)
Tiesiog labai noriu išgelbėti savo medelį ir tas mano rašymo stilius,man buvo tik smulkmena :)
Pilnatis, išsiblaškymas, laiko stoka.... Na ką padarysi, gavau velnių ir stengsiuosi pasitaisyti :)
Tai tada paprašysiu jūsų pagalbos,kad nukreiptumėte mane tinkama linkme į kurią skiltį parašyti detalų aprašymą savo medelio bėdos?
Nuotraukų pridėti galėsiu tik vakare po darbo grįžus namo ( kaip suprantu jos taip pat reikalingos). Planuoju medelį persodinti savaitgalį, gal tai padės...
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Re: Pasiūlymai, pastebėjimai, klaidos...

Post by MindaugasMc »

Temos „Medžio formavimas“ pavadinime įsivėlusi klaida.
MindaugasMc
Posts: 185
Joined: 2013 Dec 08, 19:34

Re: Pasiūlymai, pastebėjimai, klaidos...

Post by MindaugasMc »

Gal galite man paaiškinti, kodėl trinamos žinutės temoje, kurios atitinka tą temą. Į platanų temą įkėliau platano lapo nuotrauką su klausimu ar tai chlorozė, o ne guobos lapo nuotrauką. Mano nuomone, jei žmogus skaito temą apie platanus, tai jam daug patogiau rasti toje temoje aprašytą chlorozės atvejį su pateikta nuotrauka. Kitu atveju žmogui reikia eiti į ligų temą ir ten ieškoti gal kažkas kažką parašė būtent apie platanus.

Be to, bent jau būtų koks komentaras, kad nevisai temoje parašyta ar pan. Dabar įkeli, paklausi, lauki - nebėra...
User avatar
BonsaiVilnius
Posts: 56
Joined: 2012 Sep 01, 21:30

Re: Pasiūlymai, pastebėjimai, klaidos...

Post by BonsaiVilnius »

Viskas labai paprasta: žinutės, jei jose pastebima kokia nors netvarka, būna pataisomos. Bet jei tas pats forumietis sistemingai apsimeta "ne rašytoju" ar "ne lietuvių kalbos čia atėjusiu mokytis" ir jo žinutes nuolat tenka taisyti, tai tokios žinutės ilgainiui tiesiog ištrinamos, nekreipiant dėmesio į jų turinį, vertę forumui ir pan. Taip pat tas forumietis pradeda pretenduoti į išskirtinę privilegiją - stebėti šį forumą tik pro rakto skylutę, t.y. būna užblokuojamas visam laikui :)
Krapstukas
Posts: 4
Joined: 2017 Sep 05, 21:06

Re: Pasiūlymai, pastebėjimai, klaidos...

Post by Krapstukas »

Galiu sužinoti kokiu pagrindu buvau blokuojamas? Kame problema?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Pasiūlymai, pastebėjimai, klaidos...

Post by Kėnis »

Pagrindas buvo pranešime apie blokavimą - forumo taisyklių nesilaikymas. Tad siūlyčiau jas (dar kartą) perskaityti. Nuoroda
Post Reply