Sėja

Kasdienė bonsų priežiūra: auginimo vieta, laistymas, tręšimas ir pan.
Post Reply
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Sėja

Post by Kėnis »

Gaila, o aš jau galvojau, kad kai pridygs miškelis, bus dalybos...

Aš šiandien išnešiau visus vazonus su užsėtais klevais į lauką. Žada lietų, tai gal šviežias jonizuotas vanduo iš dangaus dar pakrutins nenorinčius dygt bei bus į naudą sudygusiems. Dėl šalnų nei meteorologai nieko nesako, nei varnos nekarksi, tai gal jau ir nebeverta jų saugot.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Sėja

Post by Giedrius »

Buvau dar pasilikęs sėklų, tai bandysim dublį #2, prasijosiu žemę smulkiau gal lengviau šaknis daigai leis, jei išdygs iš viso... mąstau gal vien tik varmakulite daiginti o ne tik paviršiuj jo paberti. Dabar mirksta sėklos vandenyje vakare sodinsiu.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Sėja

Post by Skirpstas »

O kas per sėklos pamiršai paminėti :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Sėja

Post by Kėnis »

Giedriau, o kaip brolio platanai?
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Sėja

Post by Giedrius »

Skirpstai, platano sėklos, o dėl brolio, ta pati istorija pas ji tik vienas teišdygo, ir kiek paskutinį kartą teiravausi tai irgi ne kaip ten jam jau buvo... :) matyt neokybiškos sėklos. Nereikia ir norėt iš parko juk, neaiški ten jų ir kondicija.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Sėja

Post by Kėnis »

Tai turbūt su OMC klevų sėklomis statistika būtų tokia: iš 20 užsėtų įvairių rūšių vazonėlių, sudygo 8, tušti iki dabar stovi 12. Na, dar palauksiu iki gegužės pabaigos, bet jau jaučiu, kad su tais 12 tuščiai vargstu belaistydamas.

Giberelino rūgšties antireklamai ir teisybės dėlei reikia pasakyti, kad 11 iš tų 12 yra be stratifikacijos bet su GA3 poveikiu, vienas daigintas "normaliai" kaip ir priklauso - vėsiai pralaikant per žiemą garaže.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Sėja

Post by Giedrius »

Sėjinukai laikosi neblogai, maumedis parodė pirmuosius "spyglius"
maumedis
maumedis
Figų dalis nuvyto lygai taip pat kaip ir platanas... bet didžiausios regis nereaguoja į tas "netinkamas" sąlygas ir auga toliau...
figos
figos
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Klevų (purpurinio ir raudonlapio) sėjinukai

Post by Giedrius »

Klevukas laikosi puikiai, linkėjimai Kėniui ;)
klevas raudonlapis
klevas raudonlapis
Vis tik nepaklausiau ir persodinau į didesnį vazoną, norisi kuo labiau paspartinti ir neriboti augimo, įsodintas labai atsargiai su visa senojo substrato "kapsule" tai manau jog beveik ir nepajuto to persodinimo.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Sėja

Post by Kėnis »

Jei tik sklerozė nepakiš kojos, nufotografuosiu savuosius. Lapai ryškiai ir gražiai nusispalvinę, Stovi lauke, pavėsinami ryte ir vakare. Vidudienį kepa saulės atokaitoje. Giedriau, taviškio lapai tokie salotiniai, ar nestinga jam šviesos?

Beje, man "užkrito", ar neminėjai, o maumedis koks?
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Sėja

Post by Kaštonas »

Man iš Kėnio duotų sėklų sudygo du ginaliniai kleveliai, o iš pasėtų pušaičių liko vos 4 ar 5. Na, sėja nebuvo labai derlinga, nes dar bent 3 kitos klevelių rūšys visiškai neparodė gyvybės..... gaila...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Sėja

Post by Kėnis »

Ginalinis klevas ir pas mane labai daigus pasirodė. O kokie buvo kiti?
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Sėja

Post by Kaštonas »

Na tie kuriuos man perdavei, bet dabar tikslių pavadinimų pasakyti negaliu. Jei labai reikia užrašysiu juos grįžęs.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Sėja

Post by Kėnis »

Atradau, kad "perdaug" keturių klevų sėklų buvo: Acer davidii, A. ginnala, A. saccharum, A. grosseri. Tai būt įdomu, jei pasitikrintum, ar tikrai šitie.

Tai ginalinis sudygo pas mus abu, A. saccharum pas mane sudygo abiejų sėjimų (pirmo visas miškas). Margažievio (A. davidii) - 3 daigiūkščiai, o A. grosseri, deja, nieko.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Sėja

Post by Giedrius »

Kėni, dėl klevuko, fotografuota prie dirbtinio apšvietimo tai gali būti šiek tiek efektas, nors ir šviesos negavo jis pastarosiomis dienomis daug nes kurį laiką laikiau virtuvėje ant palangės, bet nuo šiandien jau perkeltas į balkoną, tai šviesos gaus daugiau.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Sėja

Post by Kėnis »

Sau pasilikau penkis raudonlapius, ir visi kažkaip skirtingi. Vieni beveik žalsvi, kiti raudonumo daug turi, ir, žinoma, yra tarpinių. O auga viename vazone, sąlygos vienodos visiems. Taviškis gal prie tų tarpinių, geriau įsižiūrėjus, yra ten rausvumo lapų galuose ir prie dirbtinio apšvietimo.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Sėja

Post by Giedrius »

Iš pradžių tik išsprogus lapams raudonumo buvo šiek tiek, bet dabar jau nematyti.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Sėja

Post by Kėnis »

Visada pigmentacija nukrypsta nuo žalios pavasarį ir rudenį. O vasarą - "žaliasis darbymetis" :)

Mano dvimečio sėjimo rezultatas:
ks2014.JPG
User avatar
Remigijus
Posts: 39
Joined: 2014 Mar 11, 10:53

Re: Sėja

Post by Remigijus »

Sveiki gyvi ;)

Su vasara visus. Neperseniausiai nudziugino dar is Italijos parsivezto konkoriezio derlius :) eksperimentavau su viena sėkla ir štai kas pasirodė:
Spygliuotis
Spygliuotis
Kaip manot ar ne per vėlai?
Išnešiau į lauką, pasimėgaut tikru, grynu oru. Įdomu kas per hibridas išaugs :)
http://www.yamadori.lt - Bonsai įrankiai, medžiai, istorijos.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Sėja

Post by Skirpstas »

Laikas parodys ar ne per vėlai užsiimta buvo sėja.
O kieno kankorėžių derlius buvo?
Post Reply