Darbų kalendorius, perspėjimai

Kasdienė bonsų priežiūra: auginimo vieta, laistymas, tręšimas ir pan.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Darbų kalendorius, perspėjimai

Post by Kaštonas »

Aš viską demontuočiau tik dalinai. Į vidų įneščiau tik stovinčias lentas, nes mediena greitai pūna ir gali pasigauti kokį grybelį, todėl jos žiemos metu lauke geriau nepalikti. O dėl betoninių blokų, tai juos drąsiai palikčiau lauke.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Darbų kalendorius, perspėjimai

Post by Kėnis »

Ką tik tas lentas ir sunešiau. Grybelis ima jas kaip reikiant. Čiaudėsiu dar ne vieną valandą nuo tų kvapų ir įtariu sporų :) Taip, blokai liks ten, tik nuo apačioje paklotos agrotekstilės bus nušluoti vis dar ten kažkaip vėjo užpučiami lapai.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Darbų kalendorius, perspėjimai

Post by Skirpstas »

o kokį pavasarį nenumatai savo darbų kalendoriuje tos aikštelės, kurioje sustatyti stelažai, kokiu žvyru ar skaldele išpilti?
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Darbų kalendorius, perspėjimai

Post by Kaštonas »

O čia tikrai geras pasiūlymas. Tada nebereiktų agroplėvelės kiekvienais metais ten tiesti, o ir atrodytų viskas gražiai ir tvarkingai.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Darbų kalendorius, perspėjimai

Post by Kėnis »

Nelabai norisi man tos skaldelės. Gal ir gražiau, bet juk iš jos reik lapus grėbt ir šluot. Aplinkui miškas, skraido ir krentantys spygliai...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Darbų kalendorius, perspėjimai

Post by Kėnis »

Šaltukas kalė gerai, lauke pasilikusiems prasideda tikrasis poilsis. Gaila, kad sniego mažoka.
Pradedu jaust ir namie radiatorių veiklą "už nugaros" - medelius laistyt tenka dažniau. Ypač tai matosi ant tų, kurių nepersodinau - pvz., granato substartas ryte palaistytas vakare jau klelinta diena būna sausas. ir nemanau, kad medis tą vandenį išgeria, tiesiog nugaruoja drėgmė nuo paviršiaus. Taigi, kolegos - atidžiau ir dažniau tikrinam augintinių žemės paviršių ;) O purškimas - gera mankšta plaštakos raumenims ;)
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Darbų kalendorius, perspėjimai

Post by Kaštonas »

O kam tas sniegas jei didžioji dalis medžių šiltnamyje? Aišku, labai patogu jo prinešti į vidų, bet manau, kad bent jau šiuo metu ten drėgmės tikrai netrūksta. O kita, didžioji dalis tavo medžių - darže. Jie pakankamai dideli, kad žiemą liktų nepalaidoti po niego sluoksniu. Manau, kad sniegas reikalingas tik mūsų mažiausiems.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Darbų kalendorius, perspėjimai

Post by Kėnis »

Kai sniegu apklotas substrato paviršius visada ramiau. Jis pamažu per menkiausią atšilimą tirpsta ir kapsi į substratą. Be to užtikrina stabilesnę substrato temperatūrą, mažina jos šuolius.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Darbų kalendorius, perspėjimai

Post by Kaštonas »

Bet kai substratas žiemos metu jau sušalęs į ledą, tai nemanau, kad tie lietuviškų žiemų šuoliai gali daryti didelę įtaką pačiam medeliui. Ypač, jei jis ir taip auga mūsų klimato sąlygų metu. Aišku, jei medis atvežtas iš pietesnių kraštų - gali kilti problemų. Bet šiaip jau tau pilnai pritariu. Sniegas žiemos metu visada gerai.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Darbų kalendorius, perspėjimai

Post by Skirpstas »

Na na, Kaštone, pamėgink neprikastą sniegu medį palikti bent kiek vėjo prapučiamoje vietoje, pamatysi, kad pavasarį galėsi galvoti apie jo reabilitaciją, o blogiausiu atveju net kaip pakurų kiekio padidinimą tuo medeliu...
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Darbų kalendorius, perspėjimai

Post by Kaštonas »

Na, to daryti man dar neteko, todėl tikrai nežinau kaip viskas baigtųsi. Paprastai augantys medžiai lauke juk nenušalą nuo stipraus vėjo. O štai vazonuose kitaip. Įdomu, kaip viskas ten veikia biologiškai ir fiziškai. Ką jiems padaro tas vėjas?
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Darbų kalendorius, perspėjimai

Post by Skirpstas »

Vėjas ne tiek sušąldo medžius, kiek "išpučia" iš jų vandenį taip juos "mumifikuodami". Kodėl juk kai kuriuos medelius įnešinėjat į šiltnamį?
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Darbų kalendorius, perspėjimai

Post by Kaštonas »

Vat būtent to ir klausiau. Tai tikrai įdomus procesas. Iš dabartinių mano turimų medelių tai taip turbūt galėtų nutikti tik japoniškiems klevams ir jaunajai azalijai. O šiaip tai šiek tiek nukrypom nuo temos.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Darbų kalendorius, perspėjimai

Post by Kėnis »

Na, ir kas galėjo pasakyti, kad taip bus prieš Kalėdas - lietus pliaupia kiaurą parą ir jokių rimtesnių šalčio proveržių. Nestandartinis pavasaris, nestandartinis ir ruduo.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Darbų kalendorius, perspėjimai

Post by Kaštonas »

Na taip, o man jau visai norėtūsi sniego ir bent minimalaus kokių -5 laispnių šalčio. Kažkaip visai kitokios šventės būtų, nei dabartinė purvo vonia esanti lauke.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Darbų kalendorius, perspėjimai

Post by Skirpstas »

Man tai tik džiugu kol kas dėl tokio oro, nes mano "eksperimentinis triušis" paskaitai, stovintis Kėnio šiltnamyje, neįšals ir man per paskaitą į persodinant neteks pustyti pirštų. Nors iki to dar oras gali pasikeisti, nes pernai gana staigiai tas -30 buvo pasiektas ir laikėsi tik porą savaičių.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Darbų kalendorius, perspėjimai

Post by Kaštonas »

Keletas dienų prieš persodinimą bus galima jį įnešti į Kėnio garažą. Dings bet koks įšalas, o ir medelio sveikatai tai pakenkti stipriai neturėtų.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Darbų kalendorius, perspėjimai

Post by Kėnis »

O jūs man gal galit apie įnešimą garažan primint kokiu kitu būdu ir ne vidurnaktį - jau nuo savaitgalio tai ketinu padaryti, bet "atminties duobės" sutrukdo įgyvendint :)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Darbų kalendorius, perspėjimai

Post by Skirpstas »

Jeigu tik reikia, tai galiu priminti šį darbą, nors rytojui žadamas neįprastas šiam metų laikui oras - temperatūra +9C.
Post Reply