Žiemojimas

Kasdienė bonsų priežiūra: auginimo vieta, laistymas, tręšimas ir pan.
Post Reply
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Žiemojimas

Post by Kėnis »

Aš nelabai pamenu, kokios jos ten to pavasario sulaukė, tik prisimenu, kad po vėsios žiemos džiaugiaisi jų geru sprogimu pavasarį.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Žiemojimas

Post by Skirpstas »

Gaila, kad nepadarėm tų guobų foto nei Tu nei aš. Būtų viskas matęsi kaip atrodė :)
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Žiemojimas

Post by Taza »

Pas mane stovi guoba visiškoj tamsoje, tai gal dar kiek griečiau numes lapelius, nei kad užsiaugins naujus. :)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Žiemojimas

Post by Kėnis »

Savaitgalinis augalų apžiūrėjimas prie dienos šviesos nemalonių staigmenų nepateikė. Lauke augantys, apie kuriuos anksčiau čia minėjau, labiau pavasarin neskuba. Šiltnamyje ir garaže viskas "tylu ramu". Tikėkimės, kad dar sekančią savaitę žadamas jau "lengvos žiemos" atšalimas galutinai užmigdys lauke žiemojančius. Tiesa, jau sutemus šiandien pas mus sodriai palijo, pažaibavo ir net kartą kitą griaustinis pasitrankė - labai ne žiemiškai, sakyčiau.

Ant palangių, nors šviesių dienų ir beveik nepasitaiko, kažkokio tįstamojo augimo dėl šviesos trūkumo kol kas taip pat nepastebėjau.
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Žiemojimas

Post by Taza »

Pas mane ant palangių fikusai, sakyčiau, gana gausiai augina naujus uglius. Šiek tiek keistoka, nes šviesos žymiai mažiau.
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Žiemojimas

Post by Taza »

Pareitą savaitę kai užsnigo buvo ne pats geriausias metas apdengti medžius eglišakėmis.
Photo 2013-12-11 12 06 09 (800x600).jpg
Sulaukiau puikaus oro ir šiemet galutinai pabaigiau reikalus su medžiais. Dabar galima leisti ramiai jiems ilsėtis.
Photo 2013-12-14 12 56 45 (800x600).jpg
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Žiemojimas

Post by Kėnis »

O nebijai, kad kai "driokstels" 20 cm sniego per naktį prie nedidelio minuso (kai sniegas toks "pošlapis"), kad tos eglišakės ims ir prilenks medžius prie žemės? Nors šiaip tai atrodo, kad kruopščiai viskas "supinta", bet visada reiktų turėt omeny, kad tokia apsauga esant stipriam sniegui, nepadidintų svorio iš viršaus ant medžių.

Maniškiai šiltnamy visai gerai jaučiasi, žemę lyg šaltukas ir sutraukęs, bet taip dar ne visiškai. Šiltnamio stogas apsnigtas, prietema, taigi, ir viena kita šviesesnė diena temperatūros nesugebėtų pakelt.
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Žiemojimas

Post by Taza »

Na taip ne pirmi metai medžiai žiemoja ir kol kas, tfu tfu tfu per kairį petį, nieko nebuvo. Turbūt pastebėjai, kad šakos susmaigstytos ir sudaro it palapinę gana vientisą. Nors sniego ir daug užsnigdavo. Retkarčiais žiemą nueinu pasižiūrėt kaip ten jie laikosi tai kartais tą sniegą nukratau. Bet iš kitos pusės, tai puiki izoliacija nuo žvarbių vėjų ir speigo.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Žiemojimas

Post by Kėnis »

Atrodo, pergyvent dėl snigo kol kas neteks. Šįryt ties Vilnium jo buvo, bet po pietų nelabai beliko.
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Žiemojimas

Post by Taza »

Na kaip sekasi žiemot jūsų augintiniams? Nebijot, kad gali "sušusti" prie tokios temperatūros?
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Žiemojimas

Post by Giedrius »

Pas mane tai kitokia situacija... kovoju su sausu oru kuris žudo viska kas užaugo per vasarą ir ne tik... :) ankščiau kur buvau įmetęs avodako foto, tai jau visai ten prasta situacija lapai stipriai džiūva, kitiems augalams panašu kad irgi toks radiatorių klimatas nepatinka. Kiek išeina pridėliojau indų su vandenių ant palangių, radiatorių ir šiaip kur telpa palei vazonus. Stengiuosi 1-2 kart dienoje purkšti, baisu jei atšals orai ir ims šildymas dar labiau pleškinti kad situacija dar nepablogėtų..
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Žiemojimas

Post by Skirpstas »

Na, mano eglės priglaustos žiemoti pas Kėnį. Vaizdas atrodytų taip:
P1150496.JPG
P1150498.JPG
P1150499.JPG
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Žiemojimas

Post by Skirpstas »

P1150502 resize.jpg
P1150501 resize.jpg
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Žiemojimas

Post by Kaštonas »

Tai vat, Giedriau, apie ką mes ir kalbėjome. Dėl šių sąlygų žiema kambariniams bonsai tikrai sudėtinga. Na nebent tai koks fikusas, kurie į tai kažkaip išskirtinai nereaguoja. Fikusus kaip tik neseniai persodinau, tai esu tikras, kad išgyvens persodinti net ir dabar. Persodinau ir carmoną, kuri suvargusi dėl atsiradusių amarų. Ligustras, kaip ir kiekvieną žiemą numetęs dalį lapų pamažu lyg ir nori imti stipriau vegetuoti. Su granatais tas pats, tik jie kiek vėsesnėje patalpoje. Iš trijų vienas visiškai numetęs lapus, o ant kitų dviejų dar bent keletas taip ir kabo. Praeis keletas mėnesių ir jie suvešės kaip niekur nieko. Tokia jau ta žiema kambariniams medeliams (bent jau pas mane). Tuo labiau, kad dabar ir pamatysiu juos tik už kokio mėnesio.

Paprasčiausia šiuo atveju su lauko medeliais. Bent jau pas mane praktiškai visi žiemoja lauke užkasti su vazonais į žemę. Dėl šitų iki pat pavasario esu ramus ir galvos sau nesuku. O štai kai orai atšils ir ateis kokia kovo pabaiga ar balandžio pradžia - prasidės pats darbymetis. Ach... visi turbūt laukiam to laiko kai suleisim į žemę rankas ir paruošim savo medelius naujam sezonui. ;)
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Žiemojimas

Post by Taza »

Giedriau, siūlyčiau medelius perstatyti kiek toliau nuo radiatorių. Nors kambary apskritai oras visada sausas, bet tikrai ne toks kaip prie radiatorių..
Mano fikusai gerai laikosi po persodinimo. Bet čia ne į temą. ;))
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Žiemojimas

Post by Kaštonas »

Na kodėl ne į temą ? Fikusai taip pat žiemoja, kaip ir visi kiti medžiai, tik aišku sąlygos jų skiriasi.
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Žiemojimas

Post by Taza »

Na jie nelabai turi kiek žinau ramybės periodo net ir žiemos metu. Tiesiog asimiliacija sumažėja žinoma ir metabolizmas ryšium su apšvietimo trūkumu, oro sausumu. Todėl silpniau auga.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Žiemojimas

Post by Kėnis »

Taza wrote:Mano fikusai gerai laikosi po persodinimo. Bet čia ne į temą. ;))
Gal prie progos apie tą persodinimą galėtum plačiau kad ir temoje, ar naujoje ;) Dėkui
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Žiemojimas

Post by Taza »

Skirpstai, gerai tavo eglės atrodo. Ir kaip matau jaukiai pas Kėni jos žiemoja. ;)
Post Reply