Balkšvi taškai ant lapų - karmona

Ligos, negalavimai...
Haiku
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 2014 Rgs 16, 11:11

Balkšvi taškai ant lapų - karmona

Standartinė Haiku » 2014 Rgs 16, 16:50

Jau kelis metus auginu Carmona bonsą. Niekada jokių problemų neturėjau, bet prieš kiek laiko pastebėjau keistus balkšvus taškelius (o kai kur rusvus) ant lapų. Paskaičiau knygose ir internete, kad tai galėtų būti kenkėjai arba per daug trąšų. Dėl visa ko apipurškiau Schultz firmos priemone nuo kenkėjų, pagaminta iš aukštai kalnuose augančių ramunėlių (tiesą sakant apžiūrėjus medį jokių kenkėjų nemačiau). Bonsą tręšdavau kas mėnesį specialiomis bonsams skirtomis trąšomis (koncentratas, jį skiedžiu). Dabar jau netręšiu, nes nežinau kaip elgtis.
Šiuo metu pradėjo gelsti kai kurie lapai (tie, kurie yra mažiau apšviestoje medžio pusėje, bonsą auginu ant vakarinės palangės), bet taip būdavo ir praėjusiais metais, todėl save guodžiu, kad tai įprastinis rudeninis lapų numetimas, tuo labiau, kad auga ir nauji lapai.
Gal galėtumėte patarti, kaip gelbėti mano medį?
Lapai2-mazas.jpg
Taškuoi lapai

Vartotojo avataras
Kėnis
Pranešimai: 3357
Užsiregistravo: 2012 Bir 07, 21:53

Re: Balkšvi taškai ant lapų - karmona

Standartinė Kėnis » 2014 Rgs 16, 21:36

O kodėl reikėtų dėl jų taip sunerimti? Tai - normalūs karmonų lapų dariniai. Kažkaip paskubom neradau, kas tai tiksliai yra (ar liaukiniai dariniai, ar epidermio kitokių ląstelių salelės, ar pan.), bet jie būdingi karmonoms. Net gi Wikipedijos nuotraukoje dešinėje matyti, kad lapo paviršius padengtas tokiais taškeliais.

Neturiu geresnių nuotraukų, o darytos ganėtinai senai, bet susirūpinti reikėtų, jei karmonų lapai pasidengia blyškiomis gelsvomis dėmėmis be jokių iškilimų, ir tos dėmės ima susilieti tarpusavyje. Taip nutinka vasarą, kai karmonos apdega tiesioginėje saulėje, o blyškiai gelsvų dėmių atsiradimas tai - atšokęs viršutinis dengiamasis lapo sluoksnis (epidermis).

Na, vieną didesnės rezoliucijos nuotrauką įkelsiu, nors ir nelabai aiškiai matosi, nes augalo lapai nufotografuoti ne iš arti.
karmona-bv-persodinimas.JPG

Vartotojo avataras
Kaštonas
Pranešimai: 1019
Užsiregistravo: 2012 Rgs 04, 19:24

Re: Balkšvi taškai ant lapų - karmona

Standartinė Kaštonas » 2014 Rgs 16, 23:13

Haiku, tavo karmonos lapai atrodo tikrai gražiai, o dėl menkiausių dėmelių ant lapų aš taip pat nepulčiau pergyventi. Džiugu, kad stengiesi pažinti savo medelį ir išsiaiškinti visus jo negalavimus, bet dėl tokių smulkmenų sukti sau galvos labai nereiktų. Tavo karmonos lapai sodriai žali, be to, kaip Kėnis jau ir sakė, tokios dėmelės gali būti būdingos karmonoms. Iškart pamačius medžio lapus kartais labai sunku nustatyti kas jam gali būti blogai, todėl šiuo metu galiu pasiūlyti tau ją tiesiog stebėti ir žiūrėti kas iš viso to išeis. Galbūt jos tiesiog pradings, o galbūt taip ir liks, bet medelis dėl to tikrai nepradės augti prasčiau.


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių