Stiklo matinimas

Pokalbiai apie įrankių, priemonių įsigijimą
Nuomonės apie tiekėjus
Post Reply
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Stiklo matinimas

Post by Giedrius »

Neradau kur daugiau tiktų ši tema, norėjau paklausti praktinių patarimų gal kam jau teko matinti ar kaip kitaip dengti stiklą - šiltnamiui ar pan. mano atveju tai būtų pora balkono langų. Turiu idėja padengti juos matine šerkšno plėvele. Mažiau išiltu balkonas vasarą o ir ne tiek stiprius (tiesiogius) saulės spindulius gautų augalai.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Stiklo matinimas

Post by Kėnis »

Stiklinto balkono neturiu, bet jei reikia ant palangės augalus pridengti (turiu tokių, augančių terariumuose ant pietinės palangės ir nelabai pakenčiančių ilgas karštas dienas apie Jonines), tai pakabinu baltą agroplėvelę. O šiltnamį "krapiju" kelis kart per vegetacijos sezoną tuo pačiu kalkių - klijų(molio) - vario sulfato skiediniu, kuriuo balinu pavasarį medžius. Visais atvejais - jokios estetikos. Taip tikrai nedaryčiau daugiabutyje su savo stiklintu balkonu, nes būtų nepatogu prieš kaimynus :)
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Stiklo matinimas

Post by Skirpstas »

Kiek žmonių - tiek idėjų :) visai tokia įdomia mintį, Giedriau, pateikei ;) tokio varianto nesu svarstęs, kadangi pas mus stiklintame balkone yra pakabintos dieninės užuolaidos, kurios šiek tiek "priniaukia" saulės šviesą. O nelietingomis dienomis tai atidarau bent porą langų, kad oras cirkuliuotų.
Reikės gal ir man pabandyti kokią porą langų užmatinti.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Stiklo matinimas

Post by Giedrius »

:) pas mane dieninės irgi yra, tik jos pusinės, per puse lango. O kadangi gyvenu antram aukšte, tai saulė per viršutinę dalį plieskia. Domėjausi dėl plėvelės tai bandysiu jos gauti Heliopolyje, gal kita savaitę užsuksiu kada...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Stiklo matinimas

Post by Kėnis »

Visais atvejais dieninė užuolaida arba tiulis, ar šiaip tinklas mažomis akimis labai padeda sumažint lapų paviršiaus kaitimą. Lyg šviesos ir nesumažina labai, bet saulei "bėgant" dangaus skliautu, tas pats taškas vis būna užtamsinamas užuolaidos tinkliuko formos šešėlio. Kuo tinkliukas smulkesnis, tuo ta kaita "šešėlis-šviesa" dažnesnė.

O dėl permanentinio stiklo šešėlinimo tai dar siūlyčiau gerai pagalvoti - ar tikrai pritemdymas nesuduos bumerangu žiemos metu, kai tos šviesos pas mus labai trūksta?
Kėkštas
Posts: 318
Joined: 2014 Mar 09, 20:53

Re: Stiklo matinimas

Post by Kėkštas »

Kaip tik prieš savaitę pradėjau domėtis kaip sumažinti kaitrą lodžijoj, pas mane langai iki žemės tai jau šiemet saulėtą diena temperatūra buvo užkilus iki 50 laipsnių (aš jau nešneku kas darosi vasarą kaip kieme +30, pas mane termometras net "neneša" temperatūrą išmatuot. todėl labai įdomu, kas ten per plėvelė Heliopolyje, jeigu tik pats tamsinimas (ale kiniška plėvele) gali didesnio efekto ir neduoti. Šiaip tamsina specialia stiklo fasadam skirta plėvele, kuri atspindi šviesą, jos skaidrumas irgi įvairus, efektyviausia yra veidrodinė, kai iš išorės nieko nesimato, o iš vidaus kuo puikiausiai. Kiek domėjausi ji vasarą atspindi 30-50% šilumos, žiema apie 10% neišleidžia. Tačiau toks kokybiškas daiktas kainuoja kol kas pigiausiai kiek radau buvo 78Lt už kvadratą su jų užklijavimu, na užklijuoti manau galima ir pačiam nesudėtinga, taip ir kainą galima susimažinti, bet vis tiek brangu, man toks malonumas vos ne 1000Lt atsieitų, kiek bonsų už tai išeina ;) Giedriau, gal gali pasidomėti, kas ten per plėvelė Heliopolyje ir kokia jos kaina? Tiesa, kiek specai sakė, efektyvesnė yra klijuojama lango išorėje, bet čia gal daugiau kai langas dvigubas su stiklo paketu, balkone tai gal ir nepasijaus :)
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Stiklo matinimas

Post by Giedrius »

Na aš turėjau omenyje ne tamsintą plėvelę o dar kitaip vadinama šerkšno kur būna ofisuose stiklus matina.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Stiklo matinimas

Post by Giedrius »

Taigi mano stiklų matinimas baigėsi dviejų langų pridengimas iš Ikea pirktomis pigiomis polisterio užuolaidėlemis. Rimtesnes priemones atidėsim ateičiai...
schottis-zaliuzes-balta__0268462_PE388571_S4.JPG
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Stiklo matinimas

Post by Skirpstas »

Tai irgi pigus ir turėtų būti visai racionalus sprendimas ;)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Stiklo matinimas

Post by Kėnis »

Jei pažiūrėjus į nuotrauką ;) tai užpavėsina jos neblogai. Bet paprasta atitraukt ūkanotą dieną. Paparčiams tikrai patiktų. Na, o kaip medžiams - lauksim kokių pastebėjimų ir/ar rezultatų.
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Stiklo matinimas

Post by Giedrius »

Na taip, atitraukimas nesudėtingas, tiesa tvirtinimas pas mane kiek modifikuotas.. Jei apniukusi diena aišku netrauksiu, na bandysime per pačius karščius, bus matyt... Teks ir laistymo įpročius keist, pereiti į rytinį laistymą labiau prieš darbą o ir automatiškai ankščiau keltis :))
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Stiklo matinimas

Post by Kėnis »

Čia jau kiek nuo temos linkstam (gal po to iškelsiu kur šią pokalbio dalį kitur), bet tik noriu atkreipt dėmesį. Rytinis laistymas gerai, bet augalas turi nueit miegot nejausdamas troškulio. Apsirūpinimas vandeniu svarbesnis nakties metu.
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Stiklo matinimas

Post by Skirpstas »

Giedriau, tai kokie pastebėjimai būtų apie užuolaidėles? Kaip su išsipurvinimu bei jų valymu?
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Stiklo matinimas

Post by Giedrius »

Tiesa sakant ne tiek jau daug aš jas ir naudojau, bendrai sudėjus bus gal dvi savaitės per vasarą, kai buvo patys pačiausi karščiai. Valyt neteko kaip ir neišsipurvino ar bent jau bendram neitin švaraus balkono kontekste neatrodo purvinos :) Gali būti jog dar pravers žiemą, kai stipriai plieks saulė į balkoną, užtrauksiu kad mažiau prišiltu ir skroblai nesumąstytu budintis. O vasarą tai manau pagelbėjo man jos, o ir kaina gavosi vos keli litai, nors iš estetinės pusės ne pats gražiausias sprendimas.
Post Reply