Šaknų auginimas ant kamieno

Persodinimas, jo technika, substratai, konteineriai, naudojami įrankiai
Kėkštas
Posts: 318
Joined: 2014 Mar 09, 20:53

Re: Šaknų auginimas ant kamieno

Post by Kėkštas »

Gan įdomus orinių gavimo būdas - skiepijimas. Galima panaudoti kito medžio orines šaknis ir įskiepyti į formuojamą medį. Taip pat galima paeksperimentuoti janą medelį įskiepijant kaip orinę šaknį, daugiau informacijos nuorodoje, manau visai įdomu būtų kažką tokio pabandyt...

http://www.bonsaihunk.us/BanyansStranglerEpiphytes.html
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Šaknų auginimas ant kamieno

Post by Kėnis »

O koks bandymo tikslas? Pas mus vis tiek gražių didelių fikusų neišlaikysi. Žinoma, žaidimas su dalių įskiepijimu - aukštasis pilotažas. Nesėdi ir nelauki - išsprogs ar neišsprogs kas nors iš miegančių pumpurų. bet aš tai į skiepijimą visada skeptiškai žiūriu, nes mano ranka ant šio metodo nelabai laiminga.
Kėkštas
Posts: 318
Joined: 2014 Mar 09, 20:53

Re: Šaknų auginimas ant kamieno

Post by Kėkštas »

Kodėl didelių gražių fikusų neišlaikysi? Dėl per sauso oro, trumpos vasaros, per mažai saulės?
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Šaknų auginimas ant kamieno

Post by Skirpstas »

Šiais laikais jau oranžerijos nepopuliarios, tik jose mūsų šalies sąlygomis galima, mano manymu, išauginti didelį gražų fikusą su orinėmis šaknimis. Žinoma, reikės ir apie papildomą apšvietimą pagalvoti.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Šaknų auginimas ant kamieno

Post by Kaštonas »

O jei tos šaknys būtų auginamos pavasario, vasaros ir rudens metu lauke ar kokiame šiltnamyje drėgnomis sąlygomis, o žiemas tektų jiems praleisti namuose. Tokiu būdu nepavyktų per gerą vasarą prisiauginti šaknų, kurios žiemos metu jau būtų prigiję ir įsitvirtinę?
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Šaknų auginimas ant kamieno

Post by Skirpstas »

Manau, kad dėl tokių sąlygų pasikeitimų rizika iškiltų ne toks orinėms šaknims, o pačiam medeliui, kadangi augimo sąlygos žiemos periodu pasikeistų. Fikusai juk auga ir žiemą.
Kėkštas
Posts: 318
Joined: 2014 Mar 09, 20:53

Re: Šaknų auginimas ant kamieno

Post by Kėkštas »

Bet gi fikusus gajus medis, nelabai įšsivaizduoju, kad jis galėtų kažkaip kritiškai sureaguoti į tokį pasikeitimą. Nenorint prarasti šaknų, gal galima būtų jį laikyti aprišus drėgnomis samanomis?
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Šaknų auginimas ant kamieno

Post by Kaštonas »

Vienintelis negalavimas kurį esu lig šiols pastebėjęs, tai lapų numetinas, o lapai šiuo atvejų nėra šaknys. Jau išaugintų ir sumedėjusių šaknų medelis juk nenumestų. aišku, toks procesas manau turėtų vykti labai lėtai, nes žiemos periodas orinių šaknų auginimą turėtų labai sulėtinti... Turiu ir aš vieną fikusiuką iš kurio kažkas galėtų išeit. Įkeliu jo nuotrauką. Jei neklystu tai "ficus retusa"? Be to, kiek žinau tai margaspalvis "ficus benjamina" nėra linkęs auginti orinių šaknų. Ar aš čia klystu? Nes šių turiu bent du.
DSCF6078.JPG
User avatar
Skirpstas
Posts: 1422
Joined: 2012 Aug 29, 10:24

Re: Šaknų auginimas ant kamieno

Post by Skirpstas »

Prisislapstęs kažkaip, Kaštone, esi medžių, bet po truputį į dienos šviesą visus ištrauksi ir parodysi :) Taip čia ir su šiuo fikusu. Nors įtarimo turiu, kad nesenai esi jį gavęs dovanų, kadangi jis dar lyg i durpiniame substrate. Na, bet čia tema ne apie tai.

Be lapų numetimo fikusai mėgsta nudžiovinti ir šakeles - čia kaip antrasis etapas po lapų nemetimo. Bet tai dažniausiai pasireiškia ficus benjamina.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Šaknų auginimas ant kamieno

Post by Kėnis »

Taip, Kaštone, manau tikrai atėjo tam laikas ;)
Dėl savo fikuso klysti - pastatyt drėgnam šiltnamy per vasarą su agurkais - oi prasidės. Ir "barzdos" augimas iš kamieno, ir iš žaizdų (ypač ne senų), o jei pasiseks tai ir iš horizontaliai atlinkusių šakų.
Tas pats rezultatas turėtų gautis ir uždaram akvariume. Jei į jį įstatysi vazoną su lėkštute, o ant dugno pripilsi vandens, kad gautųsi absoliuti drėgmė - tikrai ilgainiui ims rastis šaknys.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Šaknų auginimas ant kamieno

Post by Kaštonas »

Oj, Skirpstai, čia dėl vieno dalyko klysti. Šis fikusas buvo mano vienas pirmųjų. Gavau jį dar 2011 m. tik atrodė tada jis šiek tiek kitaip.
IMGP6480.JPG
Nežinau ar pokyčiai šiuo atveju teigiami, bet teko pakeisti vazoną. Pirmasis buvo labai mažas ir reikalavo labai daug priežiūros. Dėl to perkėliau jį į kiek didesnį, o pasodintas jis lapinės žemės ir akadamos mišinyje. Tik dėl viršuje susidariusio šaknų ir kalkių kiekio tai nelabai matosi. Ir šiaip, Šiauliuose labai kalkėtas vanduo, nes visų medelių kamienai labai greitai aplimpa jomis... Dabar norėčiau jį pasodinti į dar šiek tiek didesnį vazoną. Būtų mažiau rūpesčių ir augimas būtų greitesnis. Noriu didesnio medelio, o galbūt vasaros metu pavyktų išsiauginti ir šiek tiek orinių šaknų.

Kėni, o šiltnamyje vasaros metu su pomidorais jam nebūtų kiek per karšta?
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Šaknų auginimas ant kamieno

Post by Kėnis »

Vargu, ar fikusams pas mus būtų per karšta :) Bet pas agurkus visada būna drėgniau, o pomidorus dėl maro prevencijos stengiamės užlaikyti sausiau, laistyt tik ant šaknų, taigi, jei šiltnamiai atskiri, o pomidorai auginami pagal rekomendacijas, tai fikusų orinių šaknų tokiomis sąlygomis tikėtis nereikėtų. Pas mane viskas viename su geru oro judėjimu, skiriasi tik laistymo būdas: agurkams kasdien laistomas visas žemės paviršius, pomidorams tik prie šaknų ir kas kelinta diena. Fikusai stovi tarp agurkų ir pomidorų pusės, orinės šaknys randasi. Bet nepasakyčiau kad gausiai. Ir randasi iš kamieno, ne iš šakų.
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Šaknų auginimas ant kamieno

Post by Kaštonas »

Supratau. Ačiū už patarimus. Pas mus yra du šiltnamiai. Viename pomidorai, o į kitą keliauja paprikos su agurkais. Tai turbūt ten ir būtų jam tinkamiausia vieta. Žiūrėsim kas iš to išeis. ;)
Post Reply