Pastebėta Lietuvoje

Pirkimo, pardavimo, paieškų skelbimai
Kolektyviniai prekių užsakymai
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Pastebėta Lietuvoje

Post by Taza »

Štai Skirpsto minėti kleveliai:
Attachments
DSC_0411 (800x600).jpg
DSC_0409 (800x600).jpg
DSC_0410 (800x600).jpg
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Pastebėta Lietuvoje

Post by Kėnis »

Aš kiek neįžiūriu etikečių, gal yra didesnės raiškos nuotraukos ir galima pasiaiškinti, ar ten po rūšies pavadinimu "Acer" yra veislių pavadinimai surašyti, ar šiaip kažkas tipo "Dekoratyvinis augalas"?

Kas link vertėjimo pirkti ar ne pirkti, tai ne vien japoniški juk buvo perkami. Ir šiaip daugiau dėl įdomumo, pasižiūrėt kaip gyvenimą pradeda skirtingos klevų rūšys :)
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Pastebėta Lietuvoje

Post by Taza »

Kiek teko nužiūrėti tai ten yra užrašytos veislės tų klevų. Tik kokios veislės, tai nepasakysiu, net pritraukęs vaizdą ant aukštesnės raiškos nuotraukos negaliu perskaityti...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Pastebėta Lietuvoje

Post by Kėnis »

Tą ir norėjau sužinoti, kad parašyta veislė, o ne kažkas reklaminio - "dekoratyvinis medis, labai gražus" :)
Šiaip prieš keletą metų esu įsigijęs metu keletą dar mažesnių klevukų. Prabėgo keletas metų, ir nesuaugę į ūgį, jie visai padoriai sustorėjo kamienais į plotį. Manau tiems, kas neskuba ir neturi daug vietos, tai - labai geras pasirinkimas.
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Pastebėta Lietuvoje

Post by Taza »

O kada patartumėte įsigyti klevą? Ar dar palaukti? Jei tarkim dabar isigyju, tai išesmės jam augimo sąlygos labai nepakinta, ten Ermitaže šiltai ir gana drėgnai stovi, na pas mane kambary panašu gal tik ne taip drėgna...
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Pastebėta Lietuvoje

Post by Kėnis »

Dabar tai ne svarbu. Jie jau sprogsta. Reikia nesušaldyt bevežant namo nusipirkus ir pastatyt į pačią šviesiausią vietą. Dar nepamiršt, kad substratas gali būti perdžiūvęs, taigi 15 min. panardinimas iki vazono kraštų aplinkos temperatūros vandenyje bus geras sprendimas :) Juos vis tiek reiks nugenėti, nes dabartiniai ūgliai bus ilgi, ištįsę, lapai gležni. Taip pat ir persodinimas nepakenktų, jei ne dabar, tai kitais metais būtinai. Tai - greičiausiai vegetatyviškai padauginti klevai, kurių šaknys po hormonų poveikio labai stipriai vystosi ir sukasi susipindamos vazono viduje. Jų nederėtų perkelti į didesnį vazoną, būtinai reiktų persodint, sutvarkant šaknis.
Bet mes jau šiek tiek krypstam į priežiūros, o ne pastebėjimo temas :)
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Pastebėta Lietuvoje

Post by Taza »

Ačiū už patarimus ir pastabas. ;)
User avatar
Kaštonas
Posts: 1019
Joined: 2012 Sep 04, 19:24

Re: Pastebėta Lietuvoje

Post by Kaštonas »

Matyt visuose Lietuvos Ermitažuose panaši situacija. Vakar kaip tik lankiausi Šiaulių Ermitaže. Taip pat mačiau parduodamus jaunus klevelius. Buvo jie dviejų rūšių. Vieni "orange dream", o kito tikslios rūšies jau nepasakysiu, tiek, kad jie labai panašūs iš išvaizdos. Taip pat užmečiau akį į daug įdomesnius du egzempliorius. Tai tie patys klevai, tik jų amžius buvo jau daug didesnis. Galbūt kokių 10-15 m. (bet tiksliai labai sunku nustatyt). Stori, jau pilnai apsilapavę klevai parduodami ne itin bonsams skirtuose vazonuose (pakankamai gilūs vazonai). Apsilapavę atrodo gražiai, bet lig tol matyt formuoti buvo tik karpant. Kaina jų kiek pamenu buvo 219 lt. Norint per keletą metų paruošti tikrą bonsą, tai gal ir geras pasirinikimas, gaila, kad kaina tokia didžiulė.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Pastebėta Lietuvoje

Post by Kėnis »

Aš tai nepamenu saviškių dviejų pavadinimų. Vienas lyg ir 'Artropurpurea', kitas geltonais lapais raudonais apvadais.

Beje 'Orange Dream' skamba labai intriguojančiai.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Pastebėta Lietuvoje

Post by Kėnis »

Šiandien Schetelige Žirmūnuose aptikau trijų gabaritų vazonus. Mažesnių kaina 16-25 Lt, didesni 150-550. Bet pastarieji taip skersmeniu daugiau pusmetrio. Patį mažiausią atkėliau, didžiausio jau nebandžiau. Mažieji - to paties fasono kaip ir žalioje stotelėje. Bet taip ir neaišku, ar jie atsparūs mūsų žiemoms.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Pastebėta Lietuvoje

Post by Kėnis »

Klevų asortimentas platus, bet... padauginti vegetatyviškai, prižiūrėti tragiškai - tiesiog lapojantys stagarai, darbelio daug bent prie minimalios tvarkos privest, ypač kai visos šakos viršun žiūri kaip šluotoje. Išsprogę anksčiau laiko. Gavę šilta-šalta, tai lapai kai kurių padžiuvę. Bet kuo toliau, tuo labiau pastebiu, kad tiek Ermitaže, tiek Senukuose darbuotojų rūpestis augalais auga - nesudžiuvęs substratas. O genėt vis tiek reiks stipriai, tai nauji lapai jau bus išaugę normaliomis sąlygomis, be nurudusių galų.

Ir nepaisant to, kas neigiama, atsižvelgus į tai, kas teigiama - pas mane atsirado 'Garnet', Little Princess', 'Sango-Kaku' ir 'Katsura'. Pragooglinta. Kiek galima sulyginti internete nuorodose ir realybėje be laiko išsprogusius lapus, tai panašu, kad etiketės nesumaišytos.
User avatar
Taza
Posts: 257
Joined: 2012 Oct 02, 19:43

Re: Pastebėta Lietuvoje

Post by Taza »

Jei kas dar neturite perlito tai Ermitaže 5,5l kibiriokas 16lt ;)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Pastebėta Lietuvoje

Post by Kėnis »

Ką domina kadagiai - prekybos augalais aikštelė "Multiflora", Kojelavičiaus g. 1, Vilnius
P1100082.jpg
P1100080.jpg
P1100081.jpg
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Pastebėta Lietuvoje

Post by Kėnis »

Šiandien Vilnuje, Žirmūnų Žalioje stotelėje įdėmiau žvilgtelėjau į hormonų stendą. Yra "Clonex" (šaknijimosi skatinimo preparatas indolil-3-sviesto rūgšties pagrindu) ir HB 101 (neaišku su kokia veikliąja medžiaga)
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Pastebėta Lietuvoje

Post by Kėnis »

Vilniuje, Kojelavičiaus g. 1, Augalų prekybos centras "Multiflora" - dideli kadagiai, 30 proc. nuolaida.
1 kadagys.JPG
Kartu "prigriebiau" ir keletą bukų.
1 bukas.JPG
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Pastebėta Lietuvoje

Post by Kėnis »

Šįryt netikėtai užsukau į Liepkalnio Maximą ir susigundžiau fikusų įvairovę. Nedideli, apie 30+ cm, vešlūs, sveikai atrodantys, blizgiais neapdulkėjusiais be nudžiuvusių galiukų lapais. Trys veislės: visiškai žalialapis, ir du margalapiai variantai - vienas "žaliai-baltai", kitas "žaliai-salotiniai" dėmėtas. Kaina 15.99 lt. Žalialapį ir baltomis dėmėmmis turiu, tai prieš dėmėtą šviesiai žaliais plėmais neatsilaikiau.
Lolgimante
Posts: 5
Joined: 2013 Feb 04, 13:57

Re: Pastebėta Lietuvoje

Post by Lolgimante »

O gal galit nufotografuoti, kaip tai atrodo? Nes mano variegata su baltai žaliais lapais tai irgi būna žalia/salotine kombinacijom nusidažę, bet tik ant jaunų lapelių. Bręstant ir laikant saulėtai iš šviesių vietų chlorofilas dingsta ir jos pasidaro baltos. Jei jūsų rastas fikusas stipriai skiriasi nuo mano turimo, tai ir aš tokio paieškot norėčiau :)
User avatar
Giedrius
Posts: 393
Joined: 2013 May 16, 18:37

Re: Pastebėta Lietuvoje

Post by Giedrius »

Pamiršęs šia temą buvau, tai prie to pačio pasidalinsiu įspudžiais.

Šiaurės miestelyje kitoje pusės domus galerijos yra gėlių turgelis, ten aptikau bonsai indų, su lėkštutėm praščiau ne daug ten jų buvo, indai pagrinde mažiukai, bet man kaip tik bus nes pavasarį bandysiu apturėt keletą mini bonsų (nežinau kaip jie tiksliai vadinasi? gal kas pakonsultuos) kur bųna ypač mažuose bonsai induose, tiesiog miniatiuriniai medeliai.
Gėlių turgus - bonsai indai
Gėlių turgus - bonsai indai
Gėlių turgus - bonsai indai
Gėlių turgus - bonsai indai
Dar ten pat pastebėjau ir tokių čiliukų, kiek klausiau sakė dekoratyviniai, nebepaklausiau ar vienmečiai? nes kiek domėjausi daugelis tokių pipiriukų bųna vienmečiai, pats namie auginau šia vasara čiliukus tuos mažuosius, dabar nemažai lapų nukritę, bet atrodo neblogai tai turiu vilčių kad galėsiu juos ir toliau auginti ir tai nebus jiems paskutinė žiema, gal kas patikslins ir šiuo klausimu?
Gėlių turgus - čiliukai
Gėlių turgus - čiliukai
Mano auginami čiliukai 08.27 d.
Mano auginami čiliukai 08.27 d.
(čia gal jau šiek tiek nuklydau nuo temos)

Jei jau eisit tai patarčiau užsukti ir į žalią stotelę ar kaip ten ta parduotuvė šalia thomas philips, mačiau irgi bonsai indų ir didesnių buvo.
User avatar
Kėnis
Posts: 3361
Joined: 2012 Jun 07, 21:53

Re: Pastebėta Lietuvoje

Post by Kėnis »

Taip, Žalia stotelė "laiko frontą" jau ne vienerius metus su bonsų indais.

Iš paprikos vargu ar bus kas gero - ištemps daugiausia pusantrų metų, na du metus. Gal iki to laiko ir supanašės į medelį. Po to stiebas kurioje nors vietoje papus ir pelėsis augdamas užkimš indus, augalas nunyks.

Pridedu fikusų nuotrauką. Atsiprašau už kokybę, nelabai yra laiko fotostudiją surinkinėt :)
fikusai.JPG
Kairėje senasis mano fikusas baltais lopais ant lapų, dešinėje - šiandieninis. Vienas didesnis daigas, du mažesni pasodinti. Tikrai nemanau, kad žalsvumas kada nors virs baltumu, tiesiog tokia veislė. Labai išpuoselėti, net gi pradžioje pamaniau, kad dirbtiniai - lapai atrodo kaip išvaškuoti.
Post Reply